10,5 cm Sturmhaubitze 42 Ausf. F

{Tuesday, 24. May 2011}

Německá armáda na východní frontě požadovala vozidlo, které by bylo schopno ničit bunkry a pevnůstky protivníka dělem větší ráže. Z tohoto důvodu byla vyzbrojena série vozidel StuG III Ausf. F 10,5 cm houfnicí L/28.
Přestavba si vyžádala změnu stropu bojového prostoru, kde byl umístěn zvětšený ventilátor a došlo ke změně vnitřního uspořádání v návaznosti na změnu munice.
Model Sturmhaubitze...

Panter Stellung

{Thursday, 12. May 2011}

Stavebnice firmy TP Model představuje jednoduchou možnost postavení dioramatu.
Tyto pevnůstky byly zhotovovány v rámci opevnění a osazeny věžemi z různých typů tanků. Nacházely se převážně v Itálii, ale lze je najít napříč celou Evropou od Francie až po Norsko.
Jedná se o odlitek z PUR, který představuje betonovou plochu do které je možno umístit věž z tanku Panter. Jednoduchý odlitek obsahuje...

T 55 Enigma Irák

{Monday, 02. May 2011}

Sovětský svaz vždy patřil mezi vyspělé výrobce obrněné techniky a jejich tanková škola se proslavila za druhé světové války svými těžkými a středními tanky. Jeho nástupcem po skončení druhé světové války se stal méně známý typ T 44, z kterého se použitím nové věže vyvinul typ T 54 a následně T 55. Na svou dobu byly tyto tanky velice moderní a přitom jednoduché na obsluhu a údržbu. Nacházely se ve výzbroji...

Main menu

Archive articles

Links

Exports

RSS feed

Přidej na Seznam.cz

Přidej na Boglines.com

Přidej na Google.com

Přidej na Msn.com

Statistics


XHTML valid XHTML | CSS valid CSS | Seo servis | RSS feed RSS feed | Sitemap | Contact

Copyright © 2006 - 2018 Bob, hosted by Zdenny

clankyinclude/clanky.php