Modells ~ Technik ~ Deutschland

M 113 APC

{Sonntag, 18. Mai 2014}

Massstab:
1/72
Angewandte Baukasten:
Italeri
Arbeitszeit an Modellen (Std):
40
Obrněné transportéry M 113 byly exportovány do mnoha zemí a jedním z uživatelů byl i německý Bundeswehr.

Pro svůj model jsem použil stavebnici M 113 od firmy Italeri, která vyrábí několik modifikací tohoto obrněného transportéru.Za základ pro stavbu jsem si vybral provedení APC, představující klasickou variantu obrněného transportéru pro přepravu pěchoty.

Model je z původních forem zaniklé firmy ESCI a i přes jejich stáří jsou výlisky pěkně odstříknuté. Některé drobné díly jsou na dnešní poměry trochu hrubší, ale v době vzniku modelu se jednalo o perfektní stavebnici. Pásy jsou odstříknuté z plastu, ale bohužel bez vodících zubů. Pojezdová kola jsou zjednodušená. Stavební návod je přehledný a obtisky jsou v modelu kvalitní s dobrým soutiskem a obsahují i variantu používanou německým Bundeswehrem.

Sestava modelu je snadná a nepřináší žádné obtíže. Nikde nebylo potřeba tmelit nebo brousit a veškeré díly do sebe přesně zapadaly. Podle podkladů a fotografií jsem doplnil detaily exteriéru o drobné díly za použití měděného drátku a hliníkové fólie. Stavebnicové díly, které se mi zdály hrubší jsem vyrobil ze slabého plastiku nově. Jedná se o vrchní dveře bojového prostoru a vlnolam. Model jsem vyzbrojil kulometem M2 od firmy Extratech a zhotovil nové výmetnice zadýmovacích granátů.

Stavbu jsem dokončil dolepením několika drobných detailů podle fotografie skutečné předlohy a připravil jej na nástřik kamufláže surfacerem 1000 od firmy Gunze, který sjednotí celý povrch modelu a odhalí případné nedostatky.


M 113 Bundeswehru byly stříkány zelenou barvou připomínající NATO green a vozidlo bylo použito při cvičení německé armády a jeho označení velkým bílým X původně udělané z lepící pásky jsem zhotovil z obtisku.
Používám barvy Tamiya a model jsem nastříkal barvou NATO green, kterou jsem mírně zesvětlil přidáním prachové barvy Buff.

Opotřebení provozem jsem se snažil udělat dle fotografie a k jeho znázornění jsem použil olejové barvy Umton, wash od Mig Productions a pigmenty CMK. Model jsem přilepil na jednoduchou podložku a celek přestříkal matným lakem.

Der Artikel wurde nicht übersetzt, wenn Sie Interesse haben, können Sie den übersetzten Text senden an bobika.99@gmail.com.


Foto

298-m-113-apc-01.jpg
298-m-113-apc-02.jpg
298-m-113-apc-03.jpg
298-m-113-apc-04.jpg
298-m-113-apc-05.jpg
298-m-113-apc-06.jpg
298-m-113-apc-07.jpg

Hat Der Artikel Ihnen gefallen? Informieren Sie darüber andere!

pridej.cz Linkuj si! Pošli na vybrali.sme.sk Jaggni to! Zalinkuj.cz Bookmarky.cs


Neu Kommentar

* Name:
E-mail:
WWW: http://
* Kommentartext:
 

Hauptmenü

Artikel Archiv

Hinweise

Export

RSS feed

Přidej na Seznam.cz

Přidej na Boglines.com

Přidej na Google.com

Přidej na Msn.com

Statistik


XHTML valid XHTML | CSS valid CSS | Seo servis | RSS feed RSS feed | Mapa stránek | Kontakt

Copyright © 2006 - 2018 Bob, hosted by Zdenny

clanekinclude/clanek.php