Modells ~ Technik ~ Deutschland

Pz.Kpfw III Ausf.J

{Donnerstag, 01. Mai 2014}

Massstab:
1/72
Angewandte Baukasten:
Attack
Arbeitszeit an Modellen (Std):
40
Nejrozšířenějším typem tankové techniky v německé armádě byl bezesporu střední tank Pz.Kpfw III, který v prvních fázích bojů druhé světové války značnou měrou pomohl k mnoha vítězstvím. Při setkání s těžšími typy tanků protivníka v bojích na východní frontě byl sice díky menší ráži své hlavní zbraně v určité nevýhodě, ale s dobře vycvičenou posádkou stále představoval nebezpečného protivníka. Němečtí inženýři tank neustále vylepšovali a zvyšovali jeho výkonnost v boji pomocí přídavného pancéřování a prodloužením hlavně kanónu, která dodávala střele vyšší úsťovou rychlost a tím větší šanci k probití pancíře nepřátelského tanku. Stroje byly u posádek oblíbené a po vyřazení tanků Pz.Kpfw III z první linie a jejich nahrazení těžšími typy Pz.Kpfw IV a Panther si je přesto některé divize ponechaly až do konce války. Podvozky vyřazených tanků se dále používaly k přestavbám na útočná děla Sturmgeschutz III.

Model Pz.Kpfw III Ausf. J vyrábí firma Attack. Dle mého názoru je to zatím jejich nejlepší model.
Výlisky stavebnice jsou perfektně odstříknuty a obsahují všechny potřebné detaily a při porovnávání s fotkami a výkresy jsem nenarazil na žádné chyby nebo nepřesnosti.
Sestava modelu je po oddělení a začištění dílů naprosto pohodovou záležitostí. Doplněné jsou i odlévané díly, které nahradí drobné detaily. Stavebnice umožňuje postavit stroj s krátkým kanónem prostým zkrácením původní delší hlavně.
Ve stavebnici najdeme i rozšířené pásy tzv. Ostketten, které se používaly v rozbředlém terénu a sněhu, aby se tank nebořil nebo klasické normální pásy dle toho jakou si zakoupíte verzi modelu.

Vylepšil jsem drobné detaily a z měděného drátku udělal madla a závěsná oka. Na motorový prostor jsem naložil odlévanou výstroj od firmy CMK. Hlaveň kanónu jsem nahradil výrobkem firmy RB Model.Vlajka na věži sloužící pro rychlou identifikaci je udělaná z papírového kapesníku a svastika je použita z obtisků na letadla.


Model jsem nastříkal barvami Tamiya. Základní tankovou šedou jsem přestříkal podle fotografie skutečného stroje, který jevil známky značného zaprášení barvou Buff. Opotřebení provozem je znázorněno olejovými barvami a pigmenty CMK. Model je přilepen na jednoduchou podložku a přestříkán matným lakem.

Der Artikel wurde nicht übersetzt, wenn Sie Interesse haben, können Sie den übersetzten Text senden an bobika.99@gmail.com.


Foto

294-pzkpfw-iii-ausf-j-01.jpg
294-pzkpfw-iii-ausf-j-02.jpg
294-pzkpfw-iii-ausf-j-03.jpg
294-pzkpfw-iii-ausf-j-04.jpg
294-pzkpfw-iii-ausf-j-05.jpg
294-pzkpfw-iii-ausf-j-06.jpg

Hat Der Artikel Ihnen gefallen? Informieren Sie darüber andere!

pridej.cz Linkuj si! Pošli na vybrali.sme.sk Jaggni to! Zalinkuj.cz Bookmarky.cs


Neu Kommentar

* Name:
E-mail:
WWW: http://
* Kommentartext:
 

Hauptmenü

Artikel Archiv

Hinweise

Export

RSS feed

Přidej na Seznam.cz

Přidej na Boglines.com

Přidej na Google.com

Přidej na Msn.com

Statistik


XHTML valid XHTML | CSS valid CSS | Seo servis | RSS feed RSS feed | Mapa stránek | Kontakt

Copyright © 2006 - 2018 Bob, hosted by Zdenny

clanekinclude/clanek.php