Modells ~ Technik ~ Deutschland

Sturmgeschutz III Ausf.G

{Montag, 28. April 2014}

Massstab:
1/72
Angewandte Baukasten:
Revell,Dragon
Arbeitszeit an Modellen (Std):
50
Nejrozšířenějším typem německé obrněné techniky za druhé světové války bylo samohybné dělo Sturmgeschütz III, které se produkovalo od počátku až do konce války v různých verzích. Sloužilo jak v německé armádě, tak i u koaličních spojenců. Verze vyzbrojená novým kanónem StuK 40 ráže 7,5cm umožnila ničit tanky protivníka na větší vzdálenosti a díky nízké siluetě se z něho stal obávaný protivník.Během války vzniklo i velké množství polních modifikací a přestaveb, které jsou z modelářského hlediska velice atraktivní.V rámci zvýšení pasivní ochrany posádky se na mnoha vozidlech aplikovalo zesílení pancíře korby betonem.

Model jsem stavěl dle konkrétní předlohy a jedná se o upravený stroj na podvozku tanku Pz.Kpfw III,kde na korbě zůstaly ještě původní kryty spojek a místo středového dílu pro věž byla navařena nástavba Sturmgeschütz III Ausf. G.
Stejným způsobem jsem postupoval i při stavbě modelu.Podvozek jsem použil z tanku Pz.Kpfw III od firmy Revell a jeho korbu jsem uprostřed vyřízl. Nástavba StuG III Ausf.G mi zbyla z modelu Dragon a tu jsem napasoval do vyříznuté korby tanku.Vše pasovalo dobře do sebe, ikdyž se jedná o stavebnice různých výrobců. Dle fotografie skutečného stroje jsem odřezal blatníky a z dvousložkového tmelu jsem vytvořil vybetonování předního pancíře. Doplňkový nýtovaný pancíř na čele jsem použil z modelu Trumpeter jehož modely StuG III mají spoustu dílů navíc, které se dají použít při různých konverzích.

Zimmerit je odlévaný od firmy BP Rezin a jeho použití je naprosto bezproblémové.Na model jsem použil hlaveň a Saukopf ze stavebnice Trumpeter.Pásy jsou použité z modelu Dragon.
Vylepšil jsem drobné detaily a z měděného drátku udělal madla a závěsná oka. Na motorový prostor jsem naložil odlévanou výstroj od firmy Attack a CMK.

Model jsem nastříkal barvami Tamiya. Základní pískovou barvou je XF 60, na kterou přišly pomocí stříkací pistole hady zelené XF 67. Barvy jsou mírně zesvětleny přidáním XF 57 Buff. Opotřebení provozem je znázorněno olejovými barvami a pigmenty CMK. Model je přilepen na jednoduchou podložku a přestříkán matným lakem.

Der Artikel wurde nicht übersetzt, wenn Sie Interesse haben, können Sie den übersetzten Text senden an bobika.99@gmail.com.


Foto

292-sturmgeschutz-iii-ausf-g-01.jpg
292-sturmgeschutz-iii-ausf-g-02.jpg
292-sturmgeschutz-iii-ausf-g-03.jpg
292-sturmgeschutz-iii-ausf-g-04.jpg
292-sturmgeschutz-iii-ausf-g-05.jpg
292-sturmgeschutz-iii-ausf-g-06.jpg
292-sturmgeschutz-iii-ausf-g-07.jpg
292-sturmgeschutz-iii-ausf-g-08.jpg
292-sturmgeschutz-iii-ausf-g-09.jpg
292-sturmgeschutz-iii-ausf-g-10.jpg
292-sturmgeschutz-iii-ausf-g-11.jpg
292-sturmgeschutz-iii-ausf-g-12.jpg
292-sturmgeschutz-iii-ausf-g-13.jpg

Hat Der Artikel Ihnen gefallen? Informieren Sie darüber andere!

pridej.cz Linkuj si! Pošli na vybrali.sme.sk Jaggni to! Zalinkuj.cz Bookmarky.cs


Neu Kommentar

* Name:
E-mail:
WWW: http://
* Kommentartext:
 

Hauptmenü

Artikel Archiv

Hinweise

Export

RSS feed

Přidej na Seznam.cz

Přidej na Boglines.com

Přidej na Google.com

Přidej na Msn.com

Statistik


XHTML valid XHTML | CSS valid CSS | Seo servis | RSS feed RSS feed | Mapa stránek | Kontakt

Copyright © 2006 - 2018 Bob, hosted by Zdenny

clanekinclude/clanek.php