Modely ~ Technika ~ Německo

T 34/76 model 1943 (ČTZ)

{Čtvrtek, 15. listopad 2007}

Měřítko:
1/72
Použitá stavebnice:
UM
Doba práce na modelu (hodin):
45
Výrobní varianta T34/76 vyráběná v závodě ČTZ je vybavena novým typem odlévané věže a model je zhotoven skoro bez úprav ze stavebnice UM. Velitelská věžička je použita ze stavebnice Eastern Express.
Rozdělení stavebních dílů v rámečcích modelu přidělá při samotné sestavě spoustu práce a to zvláště u blatníků, které se vlepují do korby. Díly jsou čistě odstříknuté, bez vtaženin po chladnoucí hmotě a s pěkně znázorněnými detaily. Není naznačeno rytí na odklápěcím krytu vstupu vzduchu k motoru. Kovové díly jsou tvrdé, ale po vyžíhání použitelné.
Vyměnil jsem pojezdová kola za odlitá ze stavebnice T 34 od firmy Dragon, naznačil sváry a na drobné detaily použil měděný drátek.
Model tanku je stavěn v kořistním markingu dle fotografie a je vybaven schurzen z tanku Pz.Kpfw III. Částečně je použito jejich zavěšení z modelu Pz.Kpfw III Revell a také oblá část kolem věže. Zbylé části jsou z destiček. Skutečný tank byl dle fotografie částečně poškozen odtržením schurzen na levé straně a jejich zavěšení bylo zprohýbané. Toto jsem znázornil ohýbáním dílů za studena.
Kamufláž je tvořena nástřikem evropské žluté a následně přestříkána bílou barvou, znázorňující zimní kamufláž. Dle fotografie jsem znázornil zablácení tanku, které jsem provedl pouze olejovou barvou. Smíchal jsem odstín Umbra přírodní se žlutou a vzniklou barvu natupoval starým štětcem na model a podložku. Jelikož barva nezasychá vznikl tak dojem skutečně mokrého bláta. Další zašpinění a patina od vstupů osádky do interiéru a provozu je tvořena pomocí uměleckých kříd a olejových barev. Odřeniny jsou proškrábnuty skalpelem a celý model nakonec přestříkán matným lakem.

Foto

150-t-34-76-model-1943-ctz-01.jpg
150-t-34-76-model-1943-ctz-02.jpg
150-t-34-76-model-1943-ctz-03.jpg
150-t-34-76-model-1943-ctz-04.jpg
150-t-34-76-model-1943-ctz-05.jpg

Líbil se vám článek? Zalinkujte ho!

pridej.cz Linkuj si! Pošli na vybrali.sme.sk Jaggni to! Zalinkuj.cz Bookmarky.cs


Nový komentář

* Jméno:
E-mail:
Web: http://
* Text komentáře:
 

Hlavní menu

Archiv článků

Odkazy

Exporty

RSS feed

Přidej na Seznam.cz

Přidej na Boglines.com

Přidej na Google.com

Přidej na Msn.com

Statistiky


XHTML valid XHTML | CSS valid CSS | Seo servis | RSS feed RSS feed | Mapa stránek | Kontakt

Copyright © 2006 - 2017 Bob, hosted by Zdenny

clanekinclude/clanek.php