Modells ~ Technik ~ Deutschland

Pz.Kpfw B2 (f)

{Samstag, 21. Juli 2007}

Massstab:
1/76
Angewandte Baukasten:
Matchbox
Arbeitszeit an Modellen (Std):
60
Letitý model těžkého francouzského tanku Char B1. bis od firmy Matchbox je i přes své stáří celkem povedeným a dobře ztvárněným modelem s hezky znázorněnými detaily.
Velké množství těchto tanků ukořistila německá armáda a některé tanky použila při přestavbě na plamenometný tank. Tyto tanky nasadila v bojích na východní frontě a ke konci války operovaly i na západní frontě proti anglo-americkým spojencům.
Stavba modelu je jednoduchá a moje konverze spočívala ve vybudování druhého prostoru pro obsluhu plamenometu včetně této zbraně a v zadní části je zhotovena nová nádrž na směs pro plamenomet. Tyto části jsem vyrobil z plastikových destiček.
Některé detaily byly vyrobeny z hliníkové folie – blatníky, přední a zadní pancíř, na kterém jsem pomocí jehly znázornil nýtování. Z drátku jsem udělal madla a oka. Věž jsem použil odlévanou z modelu TMA a 40mm kanón je z injekční jehly. Kamufláž jsem rekonstruoval dle fotografií a je nastříkána barvami Revell a Agama. Měkké přechody barev jsou znázorněny patinátory Agama. Obtisky jsou z vlastních zásob. Patina je vytvořena pomocí olejových barev a uměleckých kříd. Celý model je zafixován matným lakem.

Der Artikel wurde nicht übersetzt, wenn Sie Interesse haben, können Sie den übersetzten Text senden an bobika.99@gmail.com.


Foto

134-pzkpfw-b2-f-01.jpg
134-pzkpfw-b2-f-02.jpg
134-pzkpfw-b2-f-03.jpg
134-pzkpfw-b2-f-04.jpg
134-pzkpfw-b2-f-05.jpg
134-pzkpfw-b2-f-06.jpg

Hat Der Artikel Ihnen gefallen? Informieren Sie darüber andere!

pridej.cz Linkuj si! Pošli na vybrali.sme.sk Jaggni to! Zalinkuj.cz Bookmarky.cs


Neu Kommentar

* Name:
E-mail:
WWW: http://
* Kommentartext:
 

Hauptmenü

Artikel Archiv

Hinweise

Export

RSS feed

Přidej na Seznam.cz

Přidej na Boglines.com

Přidej na Google.com

Přidej na Msn.com

Statistik


XHTML valid XHTML | CSS valid CSS | Seo servis | RSS feed RSS feed | Mapa stránek | Kontakt

Copyright © 2006 - 2018 Bob, hosted by Zdenny

clanekinclude/clanek.php