Modely ~ Technika ~ Velká Británie

Churchill Crocodile

{Neděle, 15. červenec 2007}

Měřítko:
1/72
Použitá stavebnice:
Airfix
Letitý model od Airfixu představuje základní tank Churchill Mk.VII s možností stavby verze s plamenometem a taženým vozíkem na plamenometnou směs. Model tanku je kvalitativně již za horizontem a stáří formy je vidět i na výliscích, které jsou plné otřepů a některé detaily jsou neostré. Model dále deklasují gumové pásy.
V novém rámečku je short-run technologií vylisován přepravní vozík na směs a hlaveň plamenometu, která se umístí na tank místo standardního kulometu Besa. Tyto výlisky jsou na první pohled pěkně zpracované a čisté.
Samotná sestava tanku nečinila po začištění velkých dílů žádné potíže. Malé díly a detaily jsem se ani nepokoušel začistit a rovnou je vyhodil včetně gumových pásů. Veškeré tyto díly jsem nahradil novými, které jsem si vyrobil z plastu, plechu nebo drátu. Věž tanku má chybný tvar. Předělávat se mi ji nechtělo a i z tohoto důvodu jsem si vybral za vzor pro kamufláž vozidlo, které má věž pokrytou maskovací sítí. Tuto maskovací síť jsem napodobil posypáním jemného drceného molitanu přímo na věž modelu, který jsem předtím natřel lepidlem Herkules.
Na model jsem nalepil různé celty, helmy, kanystry a batohy.
Nyní přišel na řadu vozík. Po srovnání výlisků s několika fotografiemi a manuálem, jsem dospěl k závěru, že kola vozíku nemají s koly podle originálu nic společného a vyhodil jsem je. Zbytek se dal použít, ale našel jsem tolik rozdílů oproti fotografiím, že jsem hliníkovou folií naznačil nová dvířka v zadní části a vrchu korby, doplnil madla z drátku a upravil spojovací kloub a přívod směsi do tanku. Kola přesně odpovídaly návěsu ze Scammela a tak jsem je použil, jen jsem jim udělal nový disk.
Nástřik modelu jsem provedl britskou zelenou a středy ploch zesvětlil tak, že jsem do původní barvy dal pár kapek pískové. Na lesklý lak jsem nanesl obtisky z vlastních zásob.Vystínování modelu jsem provedl olejovými barvami.
Pásy jsem nahradil odlévanými z modelu ESCI a pasovaly naprosto přesně. Celek jsem po přilepení na destičku zafixoval matným lakem a pomocí suchých kříd znázornil zaprášení.

Foto

133-churchill-crocodile-01.jpg
133-churchill-crocodile-02.jpg
133-churchill-crocodile-03.jpg
133-churchill-crocodile-04.jpg
133-churchill-crocodile-05.jpg
133-churchill-crocodile-06.jpg
133-churchill-crocodile-07.jpg

Líbil se vám článek? Zalinkujte ho!

pridej.cz Linkuj si! Pošli na vybrali.sme.sk Jaggni to! Zalinkuj.cz Bookmarky.cs


Nový komentář

* Jméno:
E-mail:
Web: http://
* Text komentáře:
 

Hlavní menu

Archiv článků

Odkazy

Exporty

RSS feed

Přidej na Seznam.cz

Přidej na Boglines.com

Přidej na Google.com

Přidej na Msn.com

Statistiky


XHTML valid XHTML | CSS valid CSS | Seo servis | RSS feed RSS feed | Mapa stránek | Kontakt

Copyright © 2006 - 2018 Bob, hosted by Zdenny

clanekinclude/clanek.php